Moravský vrabec 2015

Výsledky finálového koncertu soutěžní přehlídky Moravský vrabec 2015

sobota 13.6.2015
scéna u Restaurace Oáza
Karviná-Fryštát

Počet soutěžících skupin: 11
Věneband (Litomyšl) - Dunibuch (Dlouhá Loučka) - Kaczi (Palkovice) - Kopyto (Opava) - BPT (Zlín) - Skiblu (Ostrava) - Kupodivu (Brno) – Rendez-fou (Jihlava) - 3Drive (Žilina) – Volné združenie jamu (Bratislava) - Janko Kulich a Kolegium (Žiar nad Hronom)

Porota:
1) Ota Šejk Maňák – předseda
2) Pavel Aligátor Nenkovský
3) Libor Čenda Cenek
4) Aleš Quack Kubis
5) Ĺubo Puki Wágner (SK)

Výsledky soutěže:
I.místo KUPODIVU Brno
II.místo RENDEZ-FOU Jihlava
III.místo BPT Zlín
„Cena diváka“: KOPYTO Opava
„Zvláštní uznání poroty“: 3DRIVE Žilina
„Nejlepší zpěvačka finále“: Lenka Weiglhoferová - skupina Kopyto
„Nejlepší zpěvák finále“: Janko Kulich - Janko Kulich a Kolegium
Host finálového koncertu: Wabi Daněk a Miloš Dvořáček

I. oblastní kolo Moravského vrabce – Zábřeh - 8.5.2015

V pátek 8. května 2015 se uskutečnilo, v prostoru zahrady Katolického domu Zábřeh, první oblastní kolo 20. ročníku postupové hudební soutěže Moravský vrabec . Z původně 15 přihlášených kapel nakonec přijelo a na podiu soutěžně vystoupilo 13 kapel v tomto pořadí:

ZAHRÁDKÁŘI Šternberk, MOTÝLÍ (D)EFEKT Kuřim, HUBERTUS Uničov, NOACO Litovel, DOJEM Prostějov, STOPTIME Vysočina, DIVOUSY Kroměříž, RENDEZ - FOU Jihlava, DUNIBUCH Dlouhá Loučka, KUPODIVU Brno, ŠPUNT Přerov, VĚNEBAND Litomyšl a B.P.T. Zlín.

Celou soutěž tradičně moderoval držitel Zlaté Porty - Josef MLOK Grim z Karviné, (zároveň i jeden ze dvou „otců zakladatelů“ této hudební přehlídky). O výborný zvuk se postarala agentura „Dragon Agency“ (Kamil Grygar, Ondřej Klemš a Petr Sany Saňák).

Výsledky I. oblastního kola:

Odborná porota ve složení PhDr. Petr Čechák (předseda poroty), Aleš Quack Kubis a Josef Sandy Nosek určila pořadí vsoutěži následovně:
1. místo RENDEZ – FOU Jihlava
2. místo KUPODIVU Brno
3. místo VĚNEBAND Litomyšl

Další postupující bez udání pořadí:
ZAHRÁDKÁŘI Šternberk
STOPTIME Vysočina

Z letošního kola severomoravské Porty v Bludově (konaného 7.3.2015) byla Aligátorem do finále Moravského vrabce v Karviné ještě vybrána kapela DUNIBUCH z Dlouhé Loučky. Z Moravsko-slezského oblastního kola festivalu Porta pak do našeho finále postoupily skupiny Kaczi (Palkovice) a Skiblu (Ostrava). Oba tyto postupy se uskutečnily v rámci spolupráce organizátorů obou akcí.

Cena diváků:
1. B.P.T. Zlín

Zábřežské oblastní kolo se uskutečnilo za velice příznivého slunného počasí v příjemném prostředí zahrady Katolického domu. Za značného zájmu diváků jsme zde všichni společně prožili krásné sváteční odpoledne (státní svátek). O diváky i muzikanty bylo tradičně dobře postaráno. Byly zde připraveny pečené makrely, grilované speciality, tradiční moravský vrabec a další bohaté občerstvení všeho druhu. Nejmenší návštěvníci dokonale využili příležitosti zaskotačit si na skákacím hradu nebo si zahrát v různých soutěžích o rozličné sladkosti. Součástí příjemného odpoledne byla i bohatá tombola. Milým zpestřením programu bylo vystoupení taneční skupiny Old Country Dance ze Šumperka. I letos vyrobil opravdu nádhernou vyřezávanou dřevěnou cenu muzikant a řezbář v jedné osobě Jirka Krbi Krbeček ze skupiny Alibaba.

Oblastní kolo se uskutečnilo za podpory Města Zábřeh a Olomouckého kraje. Mediálním partnerem byl Český rozhlas Olomouc a měsíčník Objektiv Mohelnice.

Pořadatelem byl „SPOLEK METODĚJ“ Zábřeh v čele s vedoucím zábřežského „kaťáku“ Pepou Klimkem a jeho týmem. Garantem celé akce byl Pavel Aligátor Nenkovský

Turzovský vrabčiak 2O15

Kultúrný dom R. Jašíka v Truzovke, 16.5.2015

Z 11 soutěžních kapel se na prvních místech umístily:
1. místo Janko Kulich and Kolegium
2. místo 3Drive
3. místo Voľné združenie Jamu
Cena primátora mesta: Tomáš Slovák
Cena divákov: The Herrings
Interpretačná súťaž Porta: Janko Kulich and Kolegium
3Drive
Autorská súťaž Porta: Bodliak -autorka Mária Beňova
Dobré je, keď ťa zubatá vyzuje - autor Janko Kulich

Odborná porota: predseda poroty Ľubomír Wágner, Ota Maňák, Aleš Kubis, Jindřich Šreber, Zdeněk Stárek

MORAVSKÝ VRABEC 2014

19.ročník

Výsledky finálového koncertu soutěžní přehlídky MORAVSKÝ VRABEC 2014

Hlavní organizátor: Městský dům kultury Karviná, Garant akce: Helena Cielecká, Termín konání: sobota 14.června 2014, Místo konání: prostranství u Restaurace Oáza, Park B.Němcové, Karviná-Fryštát

Zúčastněné skupiny: Marod (Ostrava) * Kupodivu (Brno) * Rest in test (Havířov) * Wind (Havířov) * Arrest (Bruntál) * BPT (Zlín) * Divozel (SK) * Pridaná hodnota (SK) * Věneband (Litomyšl) * Choroši (Nelahozeves)

Odborná porota:
Lubomír Puki Wágner (SK) – předseda
Pavel Aligátor Nenkovský
Ota Šejk Maňák
Libor Čenda Cenek
Aleš Quack Kubis

Moderátor : Josef Mlok Grim, Zvukař: Stanislav Stanley Večerka

Výsledky:
I.místo: BPT (Zlín)
II.místo: Divozel (SK)
III.místo Kupodivu (Brno)
Cena diváka: skupina BPT
Zvláštní ceny poroty:
1) Nejlepší vokalista finálového koncertu: Karel Dave Tetauer, skupina Rest in test (Havířov)
2) Nejlepší vokalistka finálového koncertu: Ladislava Lilly Maníčková, skupina Divozel (SK)

Karviná 15.6.2014, Josef Mlok Grim

1. místo 2. místo 3. místo

Turzovský vrabčiak – druhé postupové kolo Moravského vrabca

Deviaty ročník Turzovského vrabčiaka sa konal v sobotu 17. mája 2014. Po dvoch ročníkoch konaných na slobode pod modrou oblohou sa musel kvôli nevyspytateľnosti počasia zahniezdiť do kinosály Kultúrneho domu R. Jašíka v Turzovke. Na kvalite interpretačných výkonov sa to neodzrkadlilo, ale mnohí nádejní návštevníci zostali pri papučovej kultúre. O to viac si účinkujúci vážili tých, ktorí prišli a tak sa vytvorila kamarátska, priam domácka atmosféra. Napokon tá na Turzovskom vrabčiakovi vládne vždy. Kto okúsi túto atmosféru, rád príde znova. Možno práve preto sa dobrí vrabčiaci sem radi vracajú. Tento rok sa vrátili títo účinkujúci: Gailard (Liptovský Mikuláš), Divozel (Košice), Rest in Test (Ostrava), Pridaná hodnota a Peter Janku (Chorvátsky Grob), Country Casino (Prešov), Michal Récky (Brezno), Osudy (Žilina) aj s celým fanklubom a Wind (Havířov). Prvý krát atmosféru tejto súťaže okúsili Michal Kvaššay (Žilina), Peter Mates Korčák (Holič), Country kravy (Bánovce nad Bebravou), Horana a syn (Prochot), Plyš (Bratislava). Na porotcovské stoličky opätovne zasadli skúsení vrabčiaci: Ota „Šejk“ Maňák (Bohumín), Jindřich Šrejber a Zdeněk Stárek obaja zástupcovia festivalu Porta z Ústi nad Labem. Porote predsedal Ľubo „Puky“ Wágner Banská Bystrica. Všetkým chýbal pracovne zaneprázdnený šefíček staříček - Josef „Mlok“ Grim. Žánrovo pestrú prehliadku dobrej muziky ukončil hosť Janko Kulich, ktorý rolu moderátora po niekoľkých hodinách vymenil za rolu hudobnú a na pomoc si prizval svoje pracovno-hudobné Kolegium. Svojím spontánnym výkonom odľahčili napätie a čakanie na verdikt poroty, ktorý znel takto:

1. miesto PRIDANÁ HODNOTA (folk)
2. miesto REST IN TEST (acoustik rock)
3. miesto DIVOZEL (folk)
4. miesto WIND (bluegrass)

Cena divákov Turzovského vrabčiaka: PRIDANÁ HODNOTA (folk)

Cena primátora mesta Turzovka: Peter Janků (pesničkár)

Cena sympatie štábu Moravského vrabca: HORANA A SYN (ethno)

Jana „Amazonka“ Matzová
Ľubo „Puky“ Wágner

Pridana hodnota Rest in test Divozel Wind Peter Janků Horana a syn

První postupové kolo

Ve čtvrtek 8. května 2014 se uskutečnilo v Zábřehu oblastní kolo 19. ročníku Moravského vrabce 2014. Z původně přihlášených 10 kapel nakonec přijelo a soutěžilo 9 kapel (BEG BIE COUNTRY Šumperk, KAPELALONT Bohumín, FČÍL a TU Nový Jičín, ARREST Bruntál - Rýmařov, MAROD Ostrava, B.P.T. Zlín, CHOROŠI Nelahozeves, KUPODIVU Brno a VĚNEBAND Litomyšl.

Odborná porota ve složení PhDr. Petr Čechák (předseda poroty a člen bývalé vynikající olomoucké kapely Piano), Aleš Quack Kubis (kapelník skupiny Domino – dříve hrál s BG Novou nebo se skupinou Spirit) a Ota Šejk Maňák (kapelník skupiny Sluníčko Bohumín) určila toto pořadí a postup do karvinského finále:

1) KUPODIVU Brno
2) VĚNEBAND Litomyšl
3) B.P.T. Zlín
4) CHOROŠI Nelahozeves.

Diváckou cenu si po zásluze odvezla kapela MAROD Ostrava.

Nádherně vyřezávanou dřevěnou cenu, kterou po zásluze získala brněnská kapela KUPODIVU, vyrobil muzikant a řezbář v jedné osobě Jirka Krbi Krbeček ze skupiny Alibaba.

Kupodivu Marod Ceny Porotci Makely

O zvuk se výborně postarala parta z agentury DRAGON (Kamil Grygar, Ondra Klemš a Petr Saňák). Vše se konalo za pěkného počasí a v příjemném prostředí zahrady zábřežského Katolického domu. Pořadatel, kterým byl již druhým rokem za sebou Spolek Metoděj Zábřeh s vedoucím zábřežského „kaťáku“ Pepou Klimkem a jeho tým, připravil pro diváky i muzikanty bohaté občerstvení, kde nechyběl např. výborný a tradiční moravský vrabec, gulášek či makrely.

Zpestřením programu Moravského vrabce bylo vystoupení šumperské taneční skupiny „Old country dance“. Tradičním, mediálním partnerem byl i letos Český rozhlas Olomouc, který celou soutěž nahrával a toto bude dále používat ve svých hudebních pořadech.

Pavel Aligátor Nenkovský – garant zábřežského kola


server je sponzorován firmou XT Servis