Historie Moravského vrabce

 

Ahoj lidi,

vítejte na našich stránkách. Jak už je v úvodu naznačeno Moravský vrabec je soutěžní přehlídkou folkové, country a trampské muziky, která spatřila světlo světa v roce 1996. Cílem jejího uvedení do života z naší strany tehdy byla snaha pomoci mladým, začínajícím, ale i starším a zkušeným kapelám z našeho severomoravského regionu v jejich další muzikantské činnosti. S vědomím, že při tom na jedné straně využijeme zkušeností z pořádání perfektních Zpívajících totemů (po sedmnácti letech v roce 2005 - velmi úspěšně obnovených pod názvem Karvinský totem), Mandolin párty, Port v Havířově či Karviné, Festivalu na pomezí v Dolní Lomné. Na straně druhé pak dlouholetých zkušeností z pořádání spousty akcí FCT hudby, mezi nimiž Mohelnický dostavník zaručeně zaujímá místo nejhlavnější. V současné době se již jedná o nejrozsáhlejší akci v této hudební oblasti na severní Moravě. Podobným systémem jednotlivých postupových kol, který se postupně vytvořil během uplynulých let se může pochlubit jen málokterá akce podobného charakteru v rámci celé České republiky.

Oblastní kola prvního ročníku Moravského vrabce proběhla v Havířově a Mohelnici, finálové kolo se následně uskutečnilo v Havířově. Počínaje druhým ročníkem Moravský vrabec přesídlil z Havířova do Karviné.

Veškeré informace o tom komu je tato soutěžní přehlídka určena, jaká je její historie, přehled vítězů uplynulých ročníků, aktuální termíny, podmínky účasti ve vlastní soutěži pro případné zájemce atd. najdete právě tady.

Přátelé brouzdejte a prohlížejte ...

Za organizační štáb otcové zakladatelé

Pavel ALIGÁTOR Nenkovský
a Josef MLOK Grim.

Moravský vrabec jakožto soutěž se neustále vyvíjí a jde, nebo spíše letí stále vpřed. Přesto je dobré si sem tam zavzpomínat kdo, kdy a jak se prezentoval svými muzikantskými výkony. Proto jsme z archívů povytahovali všechny možné statistické údaje, doplnili je fotkami (ty poznáte podle této ikonky ) a rozdělili to vše podle roků. Takže v klidku se usaďte a prolistujte si "starými vrabci":

server je sponzorován firmou XT Servis