MORAVSKÝ VRABEC 2002

III. oblastní kolo Mohelnice

13. dubna 2002

Výsledková listina Moravského vrabce Mohelnice - pořadatel Městské kulturní středisko

Hlavní cena poroty (a postupující do finále):

Čestné uznání poroty:

Složení odborné poroty :

Hlavní cenu divácké soutěže si odvezla skupina A. M. ÚLET Litovel

Z původně 20-ti přihlášených se této soutěže nakonec zúčastnilo 19 soutěžících skupin. Mimo soutěž vystoupil Václav Jan Kvapil - učitel z Černé Vody, který svou perfektně zvládnutou hrou na violoncello a zpěvem písniček vlastní tvorby překvapil přítomné posluchače a musel přidávat.

Dále ihned po soutěži jako host vystoupil Vojta Kiďák Tomáško s Ríšou Melicharem z Lokte nad Ohří a po nich ještě šumperská skupina Rampa Music. Vojta Kiďák Tomáško dostal od pořadatelů, při příležitosti svých 55. narozenin, čerstvou a voňavou kytici ozdobených medových perníčků.

Na pódiu velkého sálu mohelnického Domu kultury letos vystoupilo celkem 101 muzikantů. Soutěž uváděl Josef MLOK Grim z Karviné.

V dosavadní historii 7. ročníků Moravského vrabce mělo letošní kolo dle mínění odborné poroty i přítomných dramaturgů jiných hudebních festivalů doposud nejvyšší uměleckou úroveň. Někteří účinkující byli hned po svém vystoupení osloveni pořadateli jiných hudebních festivalů a pozváni k účasti. Ihned po vyhlášení výsledků ještě proběhl tradiční odborný seminář soutěžících s odbornou porotou. Celou soutěž natáčel Český rozhlas Olomouc.

Finále letošního ročníku hudebního festivalu Moravský vrabec proběhne v sobotu 27. dubna 2002 v MěDK Karviná.

Zapsal vedoucí Městského kulturního střediska Mohelnice - Pavel Aligátor Nenkovský v Mohelnici, 14. dubna 2002

server je sponzorován firmou XT Servis